LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W grudniowej edycji zajęć wychowankowie kontynuowali budowę swoich modeli latających, wybrali projekt choinki do wydruku na drukarce 3d oraz przygotowywali materiały do wykonania ozdób świątecznych w technice decupage.
Prace modelarskie przy szybowcach postępują,  chłopcy sprawnie przygotowują kolejne elementy kadłubów szybowców i wklejają je zgodnie z planami konstrukcyjnymi, jeden z nich ma bardziej zaawansowane prace ponieważ budowę swojego szybowca rozpoczął w poprzednim roku szkolnym i przygotowuje skrzydło do oklejenia papierem japońskim i impregnacji nitrocellonem.
Grudzień to miesiąc świąteczny i dlatego postanowiliśmy wydrukować element świąteczny w postaci choinki,  wybraliśmy ze strony thingiverse.com projekt choinki z podstawką i uruchomiliśmy proces drukowania elementów z których wychowankowie złożyli całą choinkę.
Zajęcia sprzyjają nawiązywaniu prawidłowych relacji społecznych, rozwijają świadomość potrzeby wzajemnej pomocy, przy wykonywaniu bardziej złożonych prac. Rozwijają umiejętności pracy zespołowej.