“DZIEŃ PAPIESKI” W NASZEJ SZKOLE

XXI Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. W naszej szkole 21 października 2021 roku odbył się konkurs  o Janie Pawle II, który jest obchodzony co roku . Na początku konkursu wspólnie  zaśpiewano  piosenkę Magdy Anioł „Lolek”.
Drużyny 2 osobowe z klas VI – VIII wykonali następujące zadania:
QUIZ „ O Janie PAWLE II
Uzupełnienie luk w  życiorysie papieża.
„Papież od najstarszego do najmłodszego” – uczniowie układali obrazki przedstawiające Karola Wojtyłę chronologicznie – od lat najmłodszych do starości
 „Papież z kółek” – wykonali postać papieża metodą orgiami
Zaśpiewanie II zwrotek pieśni Barka.
Wyniki konkursu:
I miejsce  (Jakub K., Wiktor P.)
II miejsce VIIa (Jakub M., Oktawian K.)
III miejsce VI Kacper R., Nikola M.)
IV miejsce VII b (Patryk F., Tomasz J.)
Podsumowano wyniki konkursu plastycznego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonano bardzo dużo prac plastycznych różnymi technikami. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia J., drugie miejsce Justyn Ch., trzecie miejsce Kacper R.
K.Górecka, M.Mizera