XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI   MNOŻENIA

Dnia 7.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) jest  to bezpłatna akcja edukacyjna.  W tym roku odbyła  się już 12 edycja akcji! Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”  Uczniowie zdawali egzamin ustny i online z tabliczki mnożenia przed komisją egzaminacyjną. Na lekcjach matematyki rozwiązywali łamigłówki matematyczne, układali domino z tabliczki mnożenia, kolorowali kolorowanki z tabliczką mnożenia oraz wspólnie   grali w grę dydaktyczną  „Ja mam, kto ma”. Po zdanych pozytywnie egzaminach uczestniczyli w grze „Piłkarz matematyk” na sali gimnastycznej.
25 uczniów po zdaniu tylko jednego egzaminu otrzymali odznakę Ekspert  Tabliczki Mnożenia.
12 uczniów zdobyło certyfikat z tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Gratuluję wszystkim pozytywnych wyników z egzaminów  i dziękuję za wspólnie spędzony dzień.
Koordynator Małgorzata Mizera