LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W kwietniu w ramach laboratoriów przyszłości wychowankowie  naszej szkoły, członkowie modelarni „Zefir”, wzięli  udział w Zawodach Modelarskich w Dzierżoniowie. Był to konkurs pod nazwą Otwarte Zawody Modeli Szybowców „ Od Smyka do Lotnika”. Skład drużyny to : Kamil Andrzejewski, Daniel Huczko, Piotr Orlicki, Olgierd Przybyłek, Kacper Rycerski, Marcel Wolny, Patryk Filipczyk.
Zawody składały się z dwóch części, w pierwszej należało samodzielnie zbudować model szybowca  „Smyk” z zestawu przekazanego  przez organizatora a następnie wystartować w części konkursowej i w trzech lotach uzyskać w sumie jak największą odległość lotu. W tej sytuacji zawodnicy postanowili zawalczyć i uzyskali następujące wyniki:
– w kategorii do lat 12   I miejsce Kamil Andrzejewski, II miejsce Daniel Huczko, III miejsce Piotr Orlicki
– w kategorii do lat 15  I miejsce Kacper Rycerski, II Olgierd Przybyłek, III miejsce Marcel Wolny
Niestety tylko Patryk Filipczyk nie stanął na punktowanym miejscu, startował w konkurencji modeli F1N i szczęście nie dopisało a konkurencja była obsadzona dużą liczbą zawodników. W tej konkurencji liczy się czas lotu modelu a nie odległość i jest to trudna klasa. Mimo niepowodzenia w swojej dyscyplinie Patryk wspierał młodszych kolegów w ich startach ponieważ jest weteranem zawodów modelarskich.
Wszyscy wrócili z nagrodami we wspaniałym humorze z postanowieniem startów w kolejnych zawodach modelarskich.