KONKURS WIEDZY OAIDS/HIV

 Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Również w naszej szkole 1 grudnia 2023 roku zorganizowaliśmy  Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV , w którym udział wzięło 6 uczniów naszej szkoły od klasy V do VIII. Uczniowie brali udział w  quizie pt.   „ Wszystko co powinienem wiedzieć o AIDS, wykazali się bardzo dobrą wiedzą  z zakresu problematyki wirusa HIV i choroby AIDS. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki. Ostatnim zadaniem było napisanie wiersza w trakcie trwania piosenki „Tolerancja” – Stanisława Soyki. Nasi uczniowie mają ukryte talenty literackie:

Klasa VI „ Na HIV każdy zarazić się może, a wtedy mówi Boże,
HIV i AIDS jest jak morze, coraz bardziej się podnosi”.

Klasa VIIb „ Zakażenie AIDS jest złe dla zdrowia, nie można temu ulec.
Maszeruj do lekarza i zrób szybko badania”.

Klasa VIII „ HIV to syf, Więc warto się zabezpieczać,
Bo AIDS nie będzie zwlekać”.
Podsumowaniem konkursu była prezentacja multimedialna Aids – epidemia wciąż niepokonana.
Wyniki konkursu wiedzy o AIDS/HIV:
I miejsce  kl. VIII – Laura G. i Justyn Ch.
II miejsce VI – Bartłomiej B.
III miejsce  kl. VIIa  – Mariusz J.
Prace plastyczne wykonane na konkurs plastyczny o AIDS  stanowiły dekorację, brało w nim udział 30 uczniów. Wyróżniono prace:
I miejsce Julia K.
II miejsce Marcin Cz.
III miejsce Mateusz M.
Organizatorzy: Małgorzata Mizera, Krystyna Górecka