XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI  MNOŻENIA

Dnia 17.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) jest  to bezpłatna akcja edukacyjna.  W tym roku do akcji zgłosiło się już 7,412 szkół! Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Uczniowie klasy VIII: Patryk L., Oskar W., Oskar J, Kacper R. oraz uczeń klasy VIIa Mariusz J i uczennica  Lena S. z klasy VI pełnili funkcję egzaminatorów i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów oraz pracowników szkoły.
Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne, układali układanki z tabliczką mnożenia,   wykonali kolorowankę relaksacyjną – kwiat wyciszenia mnożenie przez 9. W każdej klasie  przeprowadzono grę dydaktyczną  „Ja mam, kto ma”. Po zdanych pozytywnie egzaminach na sali gimnastycznej przeprowadzono   gry „Piłkarz matematyk” oraz „Królowa Skakanki”.
22 uczniów zdobyło certyfikat z tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Gratuluję wszystkim pozytywnych wyników z egzaminów  i dziękuję za wspólnie spędzony dzień. Koordynator Małgorzata Mizera