LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – SPRAWOZDANIE ZA I  PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO  2023/2024

Uczniowie zapoznali się z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.  Należy pamiętać, że ta technologia daje wiele satysfakcji,  uzupełnia i ożywia program nauczania, daje dostęp do wcześniej nieosiągalnej wiedzy oraz możliwość eksperymentowania z pomysłami, a jednocześnie promuje umiejętność rozwiązywania problemów.

Gdy uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, wiedza łatwiej się utrwala, mogą zdobywać nowe umiejętności i informacje. Zostały wydrukowane tablice do nauki tabliczki mnożenia, pomoc do nauki ułamków zwykłych oraz pomoc do nauki twierdzenia Pitagorasa. Wydrukowano również modele do dekoracji : dynie, choinki oraz upominki na walentynki – zielone misie na szczęście.
Okulary VR pozwalają przenieść się w świat gier wideo i materiałów filmowych 3D, a także prezentacji czy testów nowych rozwiązań. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z nich na lekcjach dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
Dokumentację naszych działań realizujemy wykorzystując do tego sprzęt fotograficzny zakupiony ze środków projektu.
Małgorzata Mizera