KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

W naszej szkole w dniu 19 kwietnia 2024 roku odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu było zaprezentowanie Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata, pogłębienie wiedzy na temat jego życia, propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią Papieża.  Kila tygodni przed  konkursem został ogłoszony konkurs plastyczny, uczniowie  wykonali plakaty przedstawiającego postać Jana Pawła II.  Prace te stanowiły wspaniałą dekorację. Podczas konkursu każdą klasę  reprezentowały dwu osobowe zespoły z klas: V, VI, VII a oraz  jednoosobowy z klasy VIII, które odpowiadały na wylosowane pytania, rozwiązywali krzyżówkę, uzupełniali nazwy miejscowości, które odwiedził Ojciec Święty podczas pielgrzymek do Polski. W trakcie wykonywania zadań pozostali uczniowie oglądali prezentację multimedialną o Janie Pawle II. Ostatnim zadaniem konkursu było zaśpiewanie pieśni Barka. Wiedza wszystkich była ogromna, uczniowie wykazały się znajomością życiorysu Karola Wojtyły oraz talentem muzycznym.
Mamy  nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konkursu na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.
Wyniki konkursu wiedzy O Janie Pawle II:
I miejsce klasa VIII – Mateusz Sz.
II miejsce klasa VI – Lena S. Bartosz B.
III miejsce klasa VII a – Daria N., Mariusz J.
W konkursie plastycznym brało udział 15 uczniów.
 I miejsce – Marcin Cz., Zuzanna K., II miejsce Adam K., III miejsce – Mariusz J., Julia K.

Małgorzata Mizera, Krystyna Górecka