LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach laboratoriów przyszłości zajęcia lutowe odbyły się w grupie wychowawczej dziewczynek. Wychowanki miały możliwość zapoznania się z technologią filmów 3D w technice okularów vr. Zapoznały się z procedurą uruchomienia okularów, połączenia z Internetem i wyborem bezpiecznych treści wzbogacających wiedzę i dających rozrywkę. Omówiono również niebezpieczeństwa związane z intensywnym i długotrwałym przebywaniem w wirtualnym świecie i zwrócono uwagę na zagrożenia związane z Internetem.
Dziewczęta były bardzo zaciekawione możliwościami  jakie daje poznawanie świata w ten sposób, obejrzały filmy edukacyjne z różnorakich dziedzin. Pierwszym był film prezentujący życie na Ziemi w czasach dinozaurów, drugim film przedstawiający wędrówkę galaktyk w kosmosie a trzeci to wycieczka turystyczna po stolicy naszych sąsiadów Pradze.
Zajęcia odbywały się w miłej i twórczej atmosferze, zaplanowaliśmy kolejne aby odkrywać i poznawać  nowe informację i technologie.